החזר הוצאות נסיעה – הוראות מיוחדות לגבי עובדים במגזרים מסויימים

במגזרים מסויימים, דמי הנסיעה מחושבים לפי קריטריונים שונים שנקבעו בחקיקה או בצווי הרחבה. 

עובדים המועסקים בענף אולמות וגני אירועים זכאים לדמי נסיעה בסכום כפול עבור כל יום עבודה מפוצל. 

על המעסיקים מוטלת חובה לדאוג להסעת העובדים לביתם, אם העובדים סיימו את עבודתם לאחר שעות הפעילות של התחבורה הציבורית. זאת במידת הצורך ואם אין לעובד הסדר אחר.
 
הנחיות אלה נקבעו בצו הרחבה בענף אולמות וגני אירועים משנת 2008.

עובדים המועסקים בענפי השמירה והאבטחה, הניקיון והתחזוקה זכאים, בנוסף להשתתפות המעסיקים בהוצאות הנסיעה לפי צו ההרחבה הכללי, להחזר הוצאות או להסעה כדלקמן:

  • עובדים שמעסיקם מספק להם הסעה למקום העבודה, אך ההסעה מגיעה רק למקום המרוחק מביתם של העובדים, זכאים להשתתפות המעסיקים בהוצאות הנסיעה לביתם מתחנת ההסעה הקרובה ביותר לביתם, בסכום החל לפי צו ההרחבה הכללי.
  • בנסיבות בהן התחבורה הציבורית לא מגיעה למקום שבו העובדים מועסקים, וכן כאשר העובדים סיימו את העבודה ביום או בשעה שבהם אין תחבורה ציבורית, על המעסיק לדאוג להסעת העובדים לביתם, על חשבון המעסיק.

בני נוער המועסקים בשעות הלילה

לפי הוראת שעה התקפה עד ליום 1.9.2019, בתקופת חופשת לימודים רשמית ניתן להעסיק בני נוער שמלאו להם 16 שנים, עד השעה 24.00. זאת בתנאי שהמעסיק דואג להסעת בני הנוער לביתם, באמצעותו או באמצעות מי מטעמו (ולא בתחבורה ציבורית), מיד לאחר סיום העבודה.

עוד מאמרים בנושא החזר נסיעות…

שתפו:

הקודם
הבא

עוד מאמרים בנושא:

פיטורים וסיום תעסוקה

זכאות לקצבת זקנה

זכאות לקצבת זקנה מביטוח לאומי – בכפוף למבחן הכנסה גברים שהגיעו לגיל פרישה (שטרם מלאו לו 70 שנים) זכאים, בכפוף לגובה ההכנסה, לקצבת זקנה מהביטוח הלאומי.

קרא עוד »
פיטורים וסיום תעסוקה

פרישה מוקדמת

גיל פרישה מוקדמת, הקבוע בחוק גיל פרישה, הן לגבי עובדת והן לגבי עובד, הוא 60.

קרא עוד »
המכללה שלנו

השתלמות בזום לשנת 2022

השתלמויות ב ZOOM/ מקוון לשנת 2022 לחשבי שכר בפיקוח לשכת רו”ח  השתלמויות בהיקף של 5 ש"א לתשלום לחצו כאן השאירו פרטים הבאנו לכם את ימי

קרא עוד »
דילוג לתוכן